Finansowo wsparcie dla samorządów z regionu koszalińskiego

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Lokalnych zdecydował o przyznaniu sumy przekraczającej 19 milionów złotych dla 27 samorządów z terenu regionu koszalińskiego. Środki finansowe te mają na celu poprawienie stanu infrastruktury drogowej na tym terenie.

Największą część środków, aż 3,2 miliona złotych, otrzymał powiat świdwiński. Pozyskane pieniądze mają zostać przeznaczone na przeprowadzenie remontu drogi łączącej Stary Resko z Gawrońcem. Z kolei miasto Koszalin będzie dysponować kwotą przekraczającą 2 miliony złotych, które zostaną wykorzystane do renowacji ulicy 4 Marca.

Na podobne środki finansowe liczyć może powiat szczecinecki, który zamierza przeprowadzić prace remontowe na drodze w miejscowości Wielawino. Gmina Sławno otrzymała natomiast 1,6 miliona złotych, które pozwolą na odnowienie drogi biegnącej z Noskowa do Żabna. Beneficjentami funduszu zostaną również miasto Białogard, które planuje remont ulicy Zygmunta Augusta, Świdwin, gdzie odnowiona zostanie ulica Broniewskiego, powiat kołobrzeski odpowiedzialny za drogę Ząbrowo – Charzyno, a także Darłowo.

Wiceburmistrz Darłowa, Rafał Nagórski, poinformował o przydzieleniu miastu 409 tysięcy złotych na remont ulicy Żeromskiego. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na piątek, a prace mają ruszyć wraz z nadejściem wiosny.

Poseł Czesław Hoc wyraził swoje poparcie dla inwestycji w drogi lokalne podczas specjalnej uroczystości w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie. Jego zdaniem, dobrej jakości infrastruktura drogowa jest kluczowa dla tworzenia społeczeństwa obywatelskiego i poprawy komunikacji.