Modernizacja stacji kolejowych w Koszalinie: dwa nowe przystanki do końca 2023 roku

Pod koniec długo oczekiwanego wtorku, ciężki sprzęt budowlany zjawił się w Koszalinie. Już następnego dnia, od bladego świtu, machiny ruszyły do akcji, rozpoczynając pracę na terenie przyszłych dwóch nowych przystanków kolejowych. Według planów, oba mają zostać oddane do użytku publicznego przed końcem grudnia 2023 roku.

Pierwszy z zaplanowanych przystanków kolejowych, który otrzyma nazwę „Koszalin Politechnika”, zostanie zlokalizowany tuż obok wiaduktu kolejowego przy ulicy Batalionów Chłopskich. Drugi przystanek, nazwany jako „Koszalin Wschód”, powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu drogowego przy ulicy Władysława IV. Prace budowlane rozpoczęły się dokładnie tam w środę. Projekt zakłada realizację prac budowlanych tak, aby nie wpływać negatywnie na codzienny ruch pociągów.

Przystanki kolejowe zostaną wyposażone według najnowszych standardów, jak podkreślił Bartosz Pietrzykowski, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe. Oznacza to, że perony będą dobrze oświetlone, a ich wysokość zostanie dostosowana tak, aby ułatwić pasażerom wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na peronach pojawią się również wiaty i ławki dla podróżnych. W trosce o osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się, planowane są pochylnie i ścieżki naprowadzające. Dodatkowo, obok peronów zainstalowane zostaną stojaki na rowery.