Remont ulicy Franciszkańskiej w Koszalinie: Utrudnienia dla kierowców i zmiany w rozkładzie MZK

Już od sierpnia mieszkańcy Koszalina muszą mierzyć się z remontem ulicy Franciszkańskiej. W związku z tym, w ciągu najbliższych dwóch tygodni droga ta zostanie całkowicie wyłączona z ruchu, co na pewno spowoduje dodatkowe komplikacje dla kierowców. Z tego powodu, koszalińskie Miejskie Zakłady Komunikacji (MZK) są zmuszone do wprowadzenia zmian w harmonogramie jazdy autobusów.

Warto przypomnieć, że za realizację remontu odpowiada lokalna firma Fuks, która podjęła się tego zadania za sumę 2,4 miliona złotych. W tej kwocie znajduje się również milion złotych pochodzący z dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace remontowe dotyczą fragmentu drogi rozciągającego się od torów kolejowych aż do skrzyżowania z ulicą Bursztynową i obejmują prawie półkilometrowy odcinek. W wyniku prac powstaną nowe elementy infrastruktury takie jak nawierzchnia, chodniki, zjazdy oraz zatoki przystankowe. Ponadto, planowane są prace związane z wymianą włazów kanałowych i wpustów deszczowych.

Remont nie kończy się jednak tylko na drodze, ale obejmuje szereg dodatkowych działań. Wśród nich znajduje się regulacja pokryw telekomunikacyjnych, zaworów wodociągowych, gazowych oraz instalacja nowych koszy na śmieci, ławek oraz wiaty przystankowej.

Marcin Żełabowski, zastępca dyrektora koszalińskiego Zarządu Dróg i Transportu, powiedział nam: „Ulica Franciszkańska będzie zamknięta na odcinku od przejazdu kolejowego do ulicy Bosmańskiej w dniach od 6 do 19 października”.