Ujęcie sprawców nielegalnych połowów ryb na Jeziorze Jamno przez strażników Posterunku PSR w Koszalinie

Dnia 24 maja 2024 roku, strażnicy z Posterunku Państwowej Straży Rybackiej w Koszalinie przeprowadzili skuteczne działania przeciwko nielegalnym połowom. Zatrzymali czterech mężczyzn, których podejrzewano o łamanie przepisów dotyczących rybołówstwa.

Grupa tych czterech sprawców była od dłuższego czasu obserwowana przez strażników. Współdziałali oni ze sobą, prowadząc wspólne i zorganizowane działania na celu mające nielegalny połów ryb w jeziorze Jamno. Wykorzystywali do tego celu sieci rybackie, które są narzędziem zabronionym.

Ryby, które zostały wykryte w trakcie kontroli sieci, natychmiast zostały zwrócone do naturalnego środowiska. Strażnicy zabezpieczyli również dwie skrzynie zawierające sieci typu wonton, które były używane przez sprawców do nielegalnych połowów.

Na miejsce zdarzenia wezwano funkcjonariuszy Policji, którzy przejęli postępowanie dotyczące zatrzymanych. Mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje działania. Zgodnie z prawem, za tego typu przestępstwa grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.