Wakacje nad morzem. Gdzie rezerwować domki?

Jak co roku w sezonie wakacyjnym nadmorskie miejscowości nad Bałtykiem zapełniają się spragnionymi słońca i wody wczasowiczami. W dobie ogólnodostępnego Internetu zorganizowane formy wypoczynku w zatłoczonych hotelach i ośrodkach wczasowych z ustalonym programem dnia odchodzą do lamusa. Znacznie więcej swobody i prywatności dają coraz modniejsze domki na wynajem. Jak i gdzie je znaleźć?

Wypoczynek nad morzem bez tłumów

Biura turystyczne oferują wakacje nad morzem w stosunkowo dużych obiektach w modnych miejscowościach nadmorskich. Konieczność dopasowania się do rytmu dnia wyznaczonego godzinami posiłków oraz liczne i niekiedy uciążliwe towarzystwo innych wczasowiczów mogą uprzykrzać pobyt i przeszkadzać w pełnym relaksie. Korzystniejsze mogą być domki nad morzem, które zyskały na znaczeniu w okresie pandemii, zapewniając społeczny dystans i izolację. Domki nad morzem (zobacz na e-wczasy.pl/noclegi/nad-morzem/domki ) to idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi lub w kilkuosobowym gronie przyjaciół.

Co zapewniają domki na wynajem?

W poszukiwaniu domków na wynajem warto skorzystać z internetowych portali turystycznych, takich jak e-wczasy.pl. Umożliwiają one bezpośredni kontakt z właścicielami obiektów. Dzięki temu można się dowiedzieć więcej na temat lokalizacji domku i jego otoczenia, zobaczyć aktualne zdjęcia, zapytać o wyposażenie, możliwość zabrania z sobą czworonoga, miejsce do zabawy dla dzieci, parking lub wiatę dla samochodu, dostęp do Internetu, możliwość wypożyczenia rowerów lub sprzętu sportowego itd. Domki nad morzem wyposażone w aneks kuchenny dają możliwość przygotowania posiłków zgodnie z własnymi upodobaniami i w dowolnie wybranym czasie.

Co robić poza plażą?

Głównym motywem wakacyjnych wyjazdów nad morze jest możliwość korzystania z morskich i słonecznych kąpieli. Kapryśna pogoda nie zawsze na to pozwala, a ponadto monotonia plażowania może się każdemu znudzić. Szczególnie wymagające pod tym względem są dzieci. Przed wyjazdem do nadmorskich kurortów warto poznać atrakcje turystyczne w najbliższej okolicy, np. w rejonie Ustki lub Łeby. Dzięki temu można urozmaicić swój pobyt nad morzem i z pożytkiem wykorzystać dostępny czas.

Wakacje na Pobrzeżu Słowińskim

Ustka

Położona u ujścia Słupi do Bałtyku Ustka jest kąpieliskiem i uzdrowiskiem nadmorskim. Stara część miasta to dawna wieś rybacka z domami o budowie szachulcowej, z drewnianą konstrukcją wypełnioną gliną zmieszaną ze słomą. Wśród zabytkowych kamieniczek uwagę przykuwa Villa Red, czyli letnia rezydencja kanclerza Bismarcka. Najmłodszych zachwyci MegaLandia z wiklinowym labiryntem, olbrzymimi klockami, gigantyczną poduszką do skakania i występami cyrkowców. Ustka ma swoją syrenkę, która ma spełniać życzenia tych, którzy dotkną jej piersi. Jej mocno wygłaskany biust zdaje się świadczyć o wielkiej wierze w moc usteckiej syrenki. W Ustce można odwiedzić prywatne Muzeum Chleba i poznać historię i sztukę piekarnictwa. Ustka jest doskonale skomunikowana ze Słupskiem, do którego można wpaść na zwiedzanie, zakupy lub w poszukiwaniu rozrywki. Dużą atrakcją jest położona pomiędzy Słupskiem i Ustką Dolina Charlotty, gdzie na powierzchni 120 ha można spędzić czas w Krainie Bajek, skorzystać z jazdy konnej, podziwiać foki bałtyckie lub uczestniczyć w wodnym safari, gdzie na pokładzie stateczku mija się wysepki symbolizujące kontynenty, odkrywa tajemnice przyrody i dociera się do krainy lemurów króla Juliana.

Łeba

Łeba kojarzy się głównie ze Słowińskim Parkiem Narodowym i ruchomymi wydmami. Położenie u ujścia rzeki na mierzei oddzielającej morze od jeziora przybrzeżnego umożliwia rejsy zarówno po Bałtyku, jak i po jeziorze Łebsko. Przyroda i wodne przejażdżki to nie jedyne atrakcje Łeby. Rodzinny park rozrywki Łeba Park umożliwia spacer wśród naturalnej wielkości dinozaurów i makiet latarni morskich, wizytę u Flinstone’ów i w kopalni złota, przejście przez labirynt magicznych luster, seans w kinie 7D oraz szaleństwa na licznych zjeżdżalniach. W Discovery Park czeka interaktywna wystawa klocków LEGO, autodrom, trampoliny, przejażdżki pojazdami wodnymi i lądowymi, zjeżdżalnia górska i wiele innych atrakcji. Illuzeum z wystawą optycznych iluzji łączy w przystępny sposób wiedzę z doskonałą zabawą, a rozrywką idealną dla najmłodszych jest Funlandia, czyli ogromny dmuchany plac zabaw.