Alpiniści w roli superbohaterów przynoszą radość dzieciom w koszalińskim szpitalu

Wielka niespodzianka czekała na małych pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, kiedy to do ich drzwi zapukali alpiniści przemysłowi, przebrani za znane z animacji postacie superbohaterów. Poruszając się za pomocą lin, zjeżdżali oni z dachu Pawilonu Dziecięcego, co wywołało falę emocji wśród obecnych.

Te niecodzienne postacie to specjaliści od dostępu linowego, którzy wielokrotnie już wcześniej udzielali wsparcia dla Orkiestry WOŚP Jurka Owsiaka. Ich misją na ten dzień było sprawić, że uśmiech na twarzach najmłodszych pacjentów szpitala nie znikał ani na chwilę. Jak sami mówili, kilkuminutowe uśmiechy dzieci są warte dowolnej ceny i wysiłku, jeśli tylko mogą one choć na moment zapomnieć o tym, że są chore i znajdują się w szpitalu.

Z niecierpliwością na przybycie gości w superbohaterskim stroju czekano już od wczesnych godzin porannych. Dzieci przygotowały również kolorowe laurki dla swych niezapomnianych bohaterów. Mogły oni obserwować ich z okien oddziału, ale także spotkać się z nimi bezpośrednio. Te chwile były dla nich pełne emocji i radości.

W imieniu całego szpitala, Marzena Sutryk, rzeczniczka koszalińskiej placówki podziękowała inicjatorom tej akcji. Dzięki nim udało się dostarczyć małym pacjentom wiele szczęśliwych chwil. Goście nie tylko przygotowali dla dzieci niesamowity pokaz, ale również przekazali im prezenty. Wszyscy są wdzięczni za te niezapomniane przeżycia.