Harcerze z Koszalina tworzą schronienia dla bezdomnych kotów

Podczas kursu na stopień podharcmistrza, który odbywał się w Koszalinie, grupa harcerzy postanowiła podjąć się ciekawego projektu. Zadanie, które wymyślili i zrealizowali polegało na budowie domków dla kotów.

Maciej Szulc, który uczestniczył w tym kursie, wyjaśnił, że wybór tematu projektu był podyktowany chęcią niesienia pomocy mieszkańcom, a konkretnie najmniejszym z nich – kotom. Zauważył, że na osiedlach często można spotkać błąkające się, często wygłodzone bezdomne zwierzęta. Dlatego harcerze postanowili stworzyć dla nich bezpieczne schronienie.

Pierwsze z zaprojektowanych schronień dla kotów zostało umieszczone na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie. Bogusława Horodyńska, dyrektor szkoły, wyraziła nadzieję, że domek znajdzie swojego lokatora spośród kotów regularnie odwiedzających teren liceum. Wskazała również, że domek został umieszczony w ustronnym miejscu, a personel szkoły zdążył już rozpoznać trzy koty, które często pojawiają się w okolicy.

Druga konstrukcja, będąca efektem zaangażowania harcerzy z Hufca Ziemi Koszalińskiej ZHP, ma zostać umieszczona przy filii numer 9 Biblioteki Publicznej.