Koszalin: kolejny bezpłatny kurs języka polskiego dla ukraińskich uchodźców organizowany przez Centrum Migracji

Centrum Migracji działające w Koszalinie, pod egidą Związku Ukraińców w Polsce, zapoczątkowało swoją działalność od pierwszych dni konfliktu na Ukrainie. W lipcu bieżącego roku zaplanowano start następnego darmowego kursu nauki języka polskiego, przeznaczonego głównie dla ukraińskich uchodźców. Roman Biłas, przewodniczący koszalińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce, poinformował PAP, że rekrutacja nadal trwa.

Roman Biłas potwierdził również, że będzie to już szósta edycja tego typu bezpłatnego kursu organizowanego przez Centrum Migracji. Jego celem jest wsparcie uchodźców z Ukrainy w adaptacji do nowych warunków życia w Polsce.

Zajęcia rozpoczną się w lipcu i potrwają do września. Kurs będzie prowadzony przez pedagoga – nauczyciela języka polskiego i ukraińskiego. Lekcje będą odbywać się we wtorki i czwartki między godzinami 17:00 a 18:30. Dzięki nabytej na kursie wiedzy, uchodźcy z Ukrainy będą mogli sprawniej poradzić sobie w pracy, urzędach czy w codziennych sytuacjach. Ponadto, kurs ma na celu przygotowanie uczestników do zdawania egzaminów państwowych potrzebnych do uzyskania karty stałego pobytu lub obywatelstwa polskiego – informuje Biłas.

Założyciel Centrum Migracji dodał również, że zapisy na kurs nadal trwają. Chętni mogą zgłosić się osobiście do biura koszalińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce znajdującego się przy ulicy Piłsudskiego 6/1 lub skontaktować telefonicznie pod numerem 94 342-64-70.