Koszalin: Piąty Marsz Równości odbędzie się 18 maja, w ramach Europejskiego Miesiąca Różnorodności

Podczas obchodów Europejskiego Miesiąca Różnorodności, 18 maja, Koszalin stanie się miejscem piątego Marszu Równości. Inicjatywa ta jest organizowana przez Fundację „Fala Równości”, której celem jest wsparcie osób doświadczających dyskryminacji. Pierwsza taka manifestacja w Koszalinie odbyła się w kwietniu 2019 roku i zgromadziła około tysiąca uczestników. Od tamtej pory marsze są wydarzeniem cyklicznym i corocznym, a tegoroczne spotkanie zaplanowane jest na dzień 18 maja.

Do samego Marszu Równości poprzedzi „tęczowy piknik”. Wydarzenie to odbędzie się na placu Polonii, tuż obok Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, zaczynając o godzinie 12.00. Później, od 13.00 do 15.00, w kinowej sali KBP odbywać się będzie panel dyskusyjny poświęcony tematyce niebinarności.

Manifestacja rozpocznie się o godzinie 15.00, a jej początek zaplanowany jest na placu Polonii 1. Uczestnicy przemaszerują trasą o długości około 8 kilometrów, której przebieg wyznaczają następujące ulice: Plac Polonii – ul. Kościuszki – ul. Młyńska – ul. Monte Cassino – ul. Władysława IV – ul. Jana Pawła II – ul. Staszica – ul. Lelewela – ul. Śniadeckich – ul. Orląt Lwowskich – ul. Traugutta – ul. Zwycięstwa – ul. Rynek Staromiejski (Plac oraz ulica przy Ratuszu).

Organizatorzy, Fundacja „Fala Równości”, z radością zapraszają do udziału wszystkich mieszkańców Koszalina.

Tegoroczny, piąty już Marsz Równości w Koszalinie, jest częścią większego projektu zatytułowanego „Różnorodność w akcji. Koszalińskie spotkania i dialogi”. Został on sfinansowany ze środków programu Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości” na lata 2021-2027, jako część grantu „Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami”.