Marsz dla Życia i Rodziny: Koszalin i Słupsk świętują wartości rodzinne

Tegoroczne wydarzenie, niosące ze sobą radość i celebrowanie wartości rodzinnych – Marsz dla Życia i Rodziny, odbędzie się w dwóch miastach naszej diecezji: Koszalinie i Słupsku. Wydarzenie to jest nie tylko manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych, ale również hołdem złożonym ludzkiemu życiu. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, dla których te wartości są bliskie, zarówno indywidualnie jak i w ramach większych wspólnot skupiających rodziny i małżeństwa.

W tym roku koszalińska oraz słupska edycja Marszu dla Życia i Rodziny została zaplanowana na 26 maja. Rozpoczęcie obchodów w Koszalinie odbędzie się Mszą Świętą o godzinie 12 w katedrze pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Po zakończeniu mszy uczestnicy przejdą ulicami miasta aż do parafii pod wezwaniem Ducha Świętego, gdzie odbędzie się rodzinne świętowanie. Szczegółowe informacje na temat obchodów zostaną podane w najbliższym czasie.

Obchody w Słupsku rozpoczną się o godzinie 11 przy kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego. Stamtąd uczestnicy przemaszerują do kościoła pod wezwaniem NMP Królowej Różańca Świętego, gdzie o godzinie 13 odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Edwarda Dajczaka.