Oficjalna nominacja Tomka Sobieraja na prezydenta Koszalina przez Koalicję Obywatelską

W przestrzeni artystycznej Kreślarnia, funkcjonującej jako Centrum Kultury Studenckiej, doszło do formalnego przedstawienia kandydata z ramienia Koalicji Obywatelskiej na stanowisko prezydenta Koszalina. Osobą tą jest Tomasz Sobieraj.

Marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz, podczas konferencji prasowej otwarcie wyraził swoje obawy dotyczące ostatnich lat w Koszalinie. Zauważył, że miasto wydaje się jakby utraciło swój dawniej żywiołowy rozwój i popadło w sen.

Geblewicz przypomniał również o czasach, kiedy to Szczecin marzył o filharmonii i teatrze, a Koszalin już je miał. Wskazał na aquapark, z którego korzysta mieszkańcy od wielu lat, podczas gdy Szczecin ciągle czeka. Marszałek zaznaczył jednak brak spektakularnych sukcesów w ostatnim czasie w Koszalinie i to stało się powodem ich dzisiejszej obecności. Rada Powiatu Platformy Obywatelskiej jednoznacznie postawiła na Tomasza Sobieraja jako kandydata na prezydenta Koszalina. Marszałek podkreślił, że z Sobierajem współpracował na szczeblu wojewódzkim przez ostatnie 10 lat.

Geblewicz chwalił Sobieraja za zarządzanie sektorami infrastruktury i informatyki w województwie, które stanowią ponad połowę całego budżetu. Dzięki niemu, region posiada najnowocześniejszy tabor kolejowy oraz największe inwestycje w drogi wojewódzkie w całej Polsce. Marszałek podkreślił również, że to dzięki Sobierajowi urzędy marszałkowskie korzystają z najbardziej innowacyjnych rozwiązań IT. Zakończył swoje przemówienie deklarując, że Koszalin powinien powrócić do koncepcji miasta inteligentnego.