Spotkanie adwentowe osób konsekrowanych zgromadziło 70 uczestników w Koszalinie

Coroczne spotkanie adwentowe osób konsekrowanych, które miało miejsce w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, zgromadziło 70 uczestników. W gronie obecnych znalazły się siostry z różnorodnych zgromadzeń, kapłani zakonni oraz osoby konsekrowane będące wdowami i dziewicami.

Biskup Zbigniew Zieliński poprowadził konferencję, której tematyka wpisywała się w główny motyw roku duszpasterskiego 2023/2024, a mianowicie „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Bp Zieliński podkreślił, że to nie jest jedynie kwestia potrzeby społecznej i psychicznej bliskości, ale przede wszystkim owoce komunii jako daru od Boga. Jego zdaniem, poczucie wspólnoty wynika z naszego pochodzenia jako dzieci Bożej i odkrycie tego stanowi wyzwanie.

Kolejnym ważnym punktem spotkania było przypomnienie przez biskupa Zielińskiego o misyjnym posłaniu Chrystusa, który powiedział „Idźcie i głoście”. Biskup podkreślił, że dni skupienia są okazją do przypomnienia sobie o rosnącym znaczeniu tej misji, ale także okazją do radości z daru życia konsekrowanego. Wskazał, że budowanie więzi nie jest możliwe tylko przez słowa czy czytanie książek, ale wymaga realnego bycia razem, dla siebie i obok siebie. Wyraził również swoje zadowolenie z inicjatywy systematycznych spotkań wpisanych w życie diecezji i podziękował zgromadzonym za ich obecność.