Świąteczne nastroje na Oddziale Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie dzięki leśnikom i Służbie Więziennej

Aura świąteczna zawitała na Oddział Dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. W piątkowe przedpołudnie różowy odmieniec przybył w postaci żywej, aromatycznej choinki, a także prezentów. Za to miłe zaskoczenie odpowiadają leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz reprezentanci Służby Więziennej.

Dokładniej rzecz ujmując, do Koszalina przybyli pracownicy leśnictwa z Nadleśnictwa Manowo i RDLP w Szczecinku, wspierani przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Okręgu Koszalińskiego. Na czele grupy stanął młodszy chorąży Cezary Sierzputowski, który zapoczątkował tę wspólną inicjatywę dla małych pacjentów oddziału dziecięcego.

– Od wielu lat odwiedzamy ten oddział – wyjaśnia Cezary Sierzputowski. – Włączamy do akcji funkcjonariuszy z całego okręgu. Co roku przybywamy tutaj, dekorujemy choinkę i przynosimy prezenty dla dzieci. Te działania dostarczają nam wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza gdy widzimy, jak dzieci cieszą się z naszej wizyty. Warto jednak pamiętać, że te akcje nie byłyby możliwe bez naszych kolegów i koleżanek z pracy, którzy na nasz apel reagują i angażują się w przygotowanie prezentów.

W gronie odwiedzających z prezentami znalazł się także Nadleśniczy Nadleśnictwa Manowo, Piotr Nowak, który dostarczył choinkę na oddział dziecięcy. Drzewko zostało ustawione w świetlicy i ubrane nie tylko przez naszych gości, ale także przez małych i starszych pacjentów oraz ich rodziców, a także personel oddziału. W ten sposób nastrój świąteczny rozprzestrzenił się po całym oddziale…