Spotkanie autorów "Rocznika Kołobrzeskiego" w Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima

W murach Biblioteki Publicznej noszącej imię Galla Anonima miało miejsce autorskie spotkanie twórców pierwszego tomu publikacji pod nazwą „Rocznik Kołobrzeski”. Choć jest to już czwarta edycja tejże publikacji, dotychczas była ona wydawana jako czasopismo. Od tego roku jednak zmienia swój format na książkowy, a odpowiedzialność za redakcję powierzono Edwardowi Stępień. Wyrazem jego zaangażowania jest praca, którą włożył w stworzenie tej publikacji wspólnie z Karoliną Kowalczuk. Ich wysiłek miał charakter społeczny i skierowany był na skład publikacji, która ujrzała światło dzienne dzięki wsparciu ze strony osób prywatnych oraz sponsorów.

Podczas omawianego spotkania podkreślono unikalność sytuacji, w której grupa osób działających nie tylko w Kołobrzegu, ale także w innych miastach takich jak Koszalin, Słupsk czy Szczecin, znajduje czas na tworzenie oryginalnych artykułów poświęconych historii i tematyce kołobrzeskiej. Wkład autorów doceniła Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydenta ds. społecznych, dziękując im za wykonaną pracę. Dr Mariusz Miedziński poruszył natomiast temat potencjału rozwojowego Kołobrzegu, wskazując na starania miasta dotyczące Europejskiej Stolicy Kultury. Na zakończenie spotkania każdy z czytelników otrzymał bezpłatny egzemplarz rocznika.

Wydawnictwo jest dostępne do nabycia w dwóch księgarniach zlokalizowanych w Kołobrzegu: jedna przy ulicy Ratuszowej, druga przy ulicy Giełdowej. Cena książki wynosi około 30 złotych.