Sześć kolejnych zatrzymanych przez policję, uciekali przed wymiarem sprawiedliwości

Właśnie doszło do aresztowania następnych 6 osób, które próbowały uciec przed konsekwencjami swoich czynów. Było to możliwe dzięki wydanym nakazom doprowadzenia do najbliższej placówki aresztu lub więzienia. Te osoby nie unikną teraz odpowiedzialności za swoje przestępstwa.

Przez jedną dobę, funkcjonariusze policji zdołali zatrzymać sześć osób, które były na liście poszukiwań i próbowały uniknąć odbycia wyznaczonej kary. Wśród aresztowanych znalazło się pięciu mężczyzn, w wieku od 31 do 50 lat oraz 59-letnia kobieta. Zostali oni zatrzymani na podstawie wcześniej wydanych nakazów doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego.

Jednym z zatrzymanych jest 39-letni mieszkaniec Koszalina, który usiłował uniknąć konfrontacji z organami ścigania. Towarzyszył mu list gończy, wydany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie, dotyczący odbycia kary czterech lat pozbawienia wolności.

Pragniemy przypomnieć, że osoba wspomagająca przestępcę w unikaniu zasądzonej kary również jest narażona na konsekwencje prawne. W przypadku ukrywania poszukiwanego, grozi jej kara pozbawienia wolności do pięciu lat.