Złapano kolejnego oszusta podającego się za policjanta, działającego na terenie Koszalina

Działania śledcze kryminalistów z Komendy Miejskiej w Koszalinie doprowadziły do zatrzymania trzeciego członka grupy oszustów, która działała na terenie tego miasta. Wszystko zaczęło się pod koniec stycznia bieżącego roku, kiedy to grupa ta wyłudziła od 87-letniego koszalinianina aż 60 tysięcy złotych. Zostało to osiągnięte za sprawą 21-letniego pośrednika, który manipulował starszym mężczyzną, wmawiając mu, że musi oddać swoje oszczędności, aby jego syn uniknął odpowiedzialności prawnej za spowodowany przez niego wypadek drogowy.

Kiedy na początku br. informacje o tej sytuacji dotarły do koszalińskiej komendy, rozpoczęło się intensywne śledztwo. Dzięki sprawnym działaniom policjantów, już następnego dnia udało się zatrzymać dwóch pierwszych członków tej szajki oszustów.

W przypadku tych osób zastosowano środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Jednak pomimo początkowych sukcesów, śledczy nie zaniechali swoich działań. Kontynuowali działania operacyjne, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tej sprawy.

Podczas tych intensywnych działań prowadzonych przez koszalińską policję, ustalili oni, że w oszustwo było zamieszanych więcej osób. Dzięki temu udało się namierzyć i zatrzymać 21-letniego pośrednika, który był członkiem tej grupy oszustów. Został on zatrzymany na terenie Warszawy.