Ciekawostki dotyczące najpopularniejszych polski plaż

Sprawdź garść ciekawych informacji dotyczących polskich plaż.

Plaże nad Bałtykiem

Wybrzeże Bałtyku jest bardzo długie, liczy bowiem aż 770 kilometrów długości. Plaże nad polskim morzem są szerokie i piaszczyste, co jest niewątpliwie ich ogromną zaletą. Dzięki temu są uważane za jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Atrakcyjności dodają im malownicze wydmy i częste otoczenie lasów i zieleni. Plaże nad Bałtykiem są idealnie oddzielone od miejskiego zgiełku za pomocą żywej natury. Wybór plaży będzie oczywiście zależał od naszych upodobań. Ze względu na ich różnorodny charakter warto wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie i swoich współtowarzyszy wypoczynku.

Plaża w Świnoujściu

Jest to najszersza w Polsce. Miejscami ma aż 200 metrów. Ponadto jest bardzo długa, ma około 10 km. Na miejscu jest wiele atrakcji dla dzieci w postaci placów zabaw, zjeżdżalni, trampolin. Ponadto, możemy korzystać z licznych wypożyczalni i dzięki temu uprawiać sporty wodne. Jeżeli zgłodniejemy, to szeroka oferta gastronomiczna na pewno zaspokoi nasze potrzeby. Jedynym minusem dla niektórych może być duża popularność tej plaży. Sprawia to, że w sezonie letnim przybywa tam bardzo dużo osób i bywa tłoczno. Jednak nie każdemu to przeszkadza. Na plaży w Świnoujściu na pewno nie można się nudzić.

Plaża w Sopocie

Sopot to miejsce dla osób, które oprócz plażowania mają ochotę też na imprezowanie. Jest to miasto tętniące życiem przez całą dobę, każdego dnia tygodnia. Plaża jest szeroka i piaszczysta. Daje nam możliwość spacerowania w stronę Gdańska i Gdyni. W Sopocie mamy możliwość spacerowania najdłuższym drewnianym molo w Europie. Liczne atrakcje zorganizowane dla turystów z pewnością nam się spodobają.