Jak spędzić czas w Sarbinowie? – ciekawe pomysły na wypoczynek w tej nadmorskiej wsi

Zbliżają się wakacje i to odpowiednia pora, żeby wybrać miejsce na wypoczynek. Propozycją na tegoroczny urlop jest Sarbinowo – wieś letniskowa, położona nad Morzem Bałtyckim.

Kreatywne spędzanie czasu w Sarbinowie

Jeśli zastanawiasz się, czy warto odwiedzić tą miejscowość, zaczerpnąć jodu i zobaczyć wszystkie atrakcje jakie oferuje to odpowiedź brzmi jak najbardziej tak! Przede wszystkim warto jest przyjechać dla pięknej, piaszczystej plaży, która rozciąga się wzdłuż Sarbinowa i jest mało oblegana. Wraz z otwarciem sezonu letniego, pojawiają się na niej bary, serwujące świeże ryby, przekąski czy chłodne napoje, atrakcje dla dzieci oraz turyści. Na plaży znajdują się też dary morza tj. muszelki czy bursztyny. Jest to idealne miejsce na wypoczynek również ze względu na liczne szlaki piesze i rowerowe, skłaniające do aktywnego wypoczynku i zwiedzania okolicznych terenów. W Sarbinowie znajduje się przepiękna promenada, wzdłuż której można spacerować i podziwiać piękno morza bałtyckiego, a chcąc odpocząć po spacerze, można skorzystać z jednej z ławeczek, poczytać książkę i napawać się morską atmosferą.

Urozmaiceniem wycieczki może być wizyta świątyni w neogotyckim stylu. Jest to Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W środku można podziwiać barwnie zdobione witraże czy też dzwony, pochodzące z roku 1920. Kolejną atrakcją jest punkt widokowy, znajdujący się ok. 2,5 km od centrum Sarbinowa. Jest to latarnia morska w Gąskach, budowana w latach 1876 – 1878. Z jej szczytu, sięgającego prawie 50 m wysokości, podziwiać można pobliskie miejscowości np.: Chłopy czy Mielno oraz malowniczo rozpościerające się morze, które z tej perspektywy z pewnością wywoła ogromne emocje u oglądającego.

Ponadto dla wszystkich miłośników jazdy konnej w pobliżu Sarbinowa znajduje się w pełni profesjonalna stadnina koni Husaria, do której śmiało można zabrać najmłodsze towarzystwo. Stadnina oferuje przejazdy bryczkami, fachowe lekcje jazdy konnej oraz zachwycające widokami wycieczki po okolicznych plażach czy lasach, które zapierają dech wszystkim bywalcom.