Rejs z Gdyni na Hel – musisz tam być!

Po Bałtyku pływa wiele rejsów. Część z nich jest nawet międzynarodowa. Jest jednak jeden z nich, na który musisz się wybrać. Z pewnością spodoba Ci się nie tylko wtedy, kiedy nad morze wybierasz z partnerem lub znajomymi, ale także dziećmi. Mowa o rejsie, który wypływa z portu w Gdyni, a kończy swój bieg na Helu.

Jak wygląda rejs z Gdyni na Hel?

Rejs z Gdyni na Hel jest realizowany przez Żeglugę Gdańską. Trwa godzinę, co jest idealnym czasem, aby zachwycić się urokami morza, a jednocześnie nie znudzić. Startuje w Porcie Głównym w Gdyni, a następnie zatrzymuje się na Helu.

Cena biletów w jedną stronę wynosi:

  • 70 zł – cena za bilet normalny;
  • 55 zł – cena za bilet ulgowy;
  • 25 zł – cena za przewóz roweru.

Cena biletów za rejs Gdynia – Hel w dwie strony wynosi:

  • 120 zł – cena za bilet normalny;
  • 100 zł – cena za bilet ulgowy;
  • 35 zł – cena za przewóz roweru.

Na rejs można się wybrać w dowolnym dniu tygodnia. Z Gdyni prom startuje o godzinie 10:00, natomiast z Helu o godzinie 15:00.

Dlaczego warto wybrać się z Gdyni na Hel?

Powodów jest bez liku. Przede wszystkim jest to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych. Pozwala na wypłynięcie z dala od brzegu i zobaczenie jak wygląda bezkresna woda. Ponadto stanowi też świetną alternatywę dla zwykłego plażowania (co ciekawe plaże na Helu wyglądają inaczej niż te w Trójmieście ze względu na prądy morskie). Natomiast na samym Helu czeka na Ciebie widok otwartego Morza Bałtyckiego, które od tamtej strony jest nieco inne niż w zatoce.

Na miejscu możesz także wybrać się do fokarium, a także zwiedzić historyczne miejsca. A co najważniejsze, jest to budżetowa rozrywka!

One thought on “Rejs z Gdyni na Hel – musisz tam być!

Dodaj komentarz