Uroczystość święceń kapłańskich trzech diakonów w Kołobrzeskiej konkatedrze

W sobotę, 25 maja, w kołobrzeskiej konkatedrze odbędzie się wyjątkowa ceremonia. Trzej diakoni z naszej diecezji otrzymają święcenia kapłańskie z rąk biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Święta Eucharystia, podczas której zostanie przeprowadzone to ważne dla Kościoła wydarzenie, rozpocznie się o godzinie 11.

Zaproszenia na tę uroczystość skierowane są do wszystkich bez wyjątku – od dzieci, poprzez młodzież, dorosłych, służbę liturgiczną ołtarza, harcerzy, aż po młodych ludzi aktywnych w różnych wspólnotach i ruchach katolickich. Ksiądz Radosław Suchorab, rektor WSD, zachęca aby ta szczególna okazja posłużyła do refleksji nad kapłaństwem i powołaniami kapłańskimi. Wydarzenie ma również inspirować młode osoby do głębszego zastanowienia się nad Bożym planem dla każdego z nas oraz nad odkryciem lub umocnieniem własnego powołania w Kościele.

Ks. Suchorab apeluje także o wsparcie przyszłych neoprezbiterów modlitwą w czasie ich ostatnich przygotowań do kapłańskiej posługi. W dniach 18-24 maja diakoni będą odbywać rekolekcje w domu sióstr w Lipiu, natomiast 21-22 maja, we wtorek i środę, wspólnota seminaryjna WSD w Koszalinie będzie trwać na całonocnej adoracji modląc się w intencji diakonów i kl. Szymona, który jest przyszłym diakonem.