Jakie nieoczywiste rejsy można odbyć po morzu Bałtyckim?

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wraz z nastaniem sezonu wiosennego, rejsy po morzu Bałtyckim dla turystów, stają się czymś oczywistym.

Niezbyt oczywiste rejsy po Bałtyku

Gdańsk, Kołobrzeg, Łeba – to tylko część miejscowości, gdzie odbywają się najpopularniejsze rejsy po morzu. Jakie jeszcze wyprawy morskie warto wziąć pod uwagę? Oto lista takich mniej uczęszczanych, ale niezwykle urokliwych rejsów, jakie również warto wziąć pod uwagę.

Statkiem po morzu

Na pierwszy rzut, można spojrzeć na statek, który kursuje z Krynicy Morskiej do Fromborka. Do miasteczka, gdzie przez wiele lat działał Mikołaj Kopernik. To właśnie tu znajduje się planetarium, gdzie ten wielki uczony dokonywał oszałamiających odkryć. Rejs odbywa się pomiędzy Mierzeją Wiślaną a Zalewem Wiślanym. Bilety na rejs są bardzo tanie (w porównaniu do innych). Cena oscyluje w granicach 30 zł.

Z Gdyni do Bałtyjska, do sąsiedniego Kalingradu. Tym bardziej warto przemyśleć tą kwestię, ponieważ nie potrzeba specjalnych wiz na tego typu podróż. Turyści będą mogli wykonać zakupy w specjalnej strefie wolnocłowej, a także wziąć udział w wycieczce autokarowej po Półwyspie Sambijskim.

Czas na to, aby wybrać się na Majorkę Północy, czyli na Bornholm. Z tej opcji bardzo chętnie korzystają rowerzyści, którzy tą duńską wyspę uważają za swoją mekkę. Nie brakuje chętnych osób, które wyruszają z samego rana (z rowerami) po to, aby na wyspie móc spędzić cały dzień.

Organizowanych jest również wiele innych rejsów – za granicę, które obejmują również możliwość spędzenia na wodzie jednej dwóch nocy. Niezwykle przyjemna sprawa, która pomoże przeżyć fascynującą przygodę.