Rozbudowa infrastruktury turystycznej na Pomorzu Zachodnim

Planuje się budowę dwóch punktów odpoczynku dla rowerzystów i pieszych na terenie gminy Mielno. Dnia 18 października 2023 roku, porozumienie dotyczące dofinansowania z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 tej inwestycji zostało podpisane między Stanisławem Wziątkiem, członkiem zarządu województwa, a Lokalną Organizacją Turystyczną w Mielnie, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Bogusława Adamowa oraz Skarbnik Annę Ledochowicz.

Stanisław Wziątek podczas spotkania podkreślił znaczenie tej inicjatywy zarówno dla mieszkańców Pomorza Zachodniego jak i turystów odwiedzających region. Osoby korzystające z malowniczej nadmorskiej trasy rowerowej Velo Baltica będą miały możliwość odpoczynku w otoczeniu przyrody, a także naprawy swoich jednośladów w przypadku drobnych usterek.

Przyszłe punkty odpoczynku zostaną zlokalizowane w Gąskach przy ulicy Nadbrzeżnej oraz w Sarbinowie na ulicy Leśnej. Infrastruktura tych miejsc będzie składała się z zadaszonych wiat wyposażonych w stoły i ławki. Będą tam również umieszczone tablice informacyjno-edukacyjne z prezentacją ryb występujących w Morzu Bałtyckim oraz mapą trasy rowerowej Velo Baltica. Dodatkowo, te punkty zostaną wyposażone w stojaki na rowery i samoobsługowe stanowiska do naprawy jednośladów.